Puzata Hata

Puzata Hata

Puzata Hata to popularna na sieć restauracji wywodząca się z Kijowa. We Lwowie mają lokal blisko centrum miasta, na rogu strzelców Siczowych i Tadeusza Kościuszki.

Puzata Hata to restauracja, w której sami wybieramy rzeczy do nałożenia na talerz.

Nie należy to mylić z bufetem w jedzeniem na wagę. Tu przy półmiskach i termosach z jedzeniem stoją pracownicy obsługi, którzy nakładają odmierzone porcje.

Puzata Hata oferuje przysmaki kuchni ukraińskiej, więc zawsze znajdzie się tu barszcz czy pierogi.

Na końcu swoje kroki kierujemy do kasy. Pani sprawdza co mamy na talerzu i podlicza na rachunku naszą zawartość. Oczywiście istnieje możliwość płatności kartą.

Lwów – Puzata Hata przy ulicy Strzelców Siczowych

Co ciekawe, w Puzatej Hacie relatywnie drogo do reszty jedzenia wychodzą surówki. Pierwszy raz mieliśmy z tym do czynienia we Lwowie i byliśmy zdziwieni nakładaniem przez Ukraińców mięsiwa i omijanie bufetu sałatkowego.

Restauracje czynne są już od rana – od godziny 8:00. Wtedy możemy znaleźć tam menu śniadaniowe. Dopiero później wjeżdżają na stoły przysmaki obiadowe i kolacyjne.

Puzata Hata jest niezwykle popularnym miejscem i ściągającym masę zarówno turystów jak i miejscowych ze względu na luźny dostęp i widok jedzenia, które ląduje u nas talerzu, a także ze względu na ceny. Dobry obiad może spokojnie zamknąć się nam w kwocie odpowiadającej 10 PLN.

Lokal we Lwowie jest spory, przestronny, choć czasem trzeba przysiąść się do kogoś lub poczekać na wolny stolik. Piętro poniżej poza toaletami znajdują się również miejsca do siedzenia, a także bar. Możemy skorzystać tam z deserów czy napić się kawy i herbaty.

Trzeba jednak pamiętać, że masowość tego miejsca powoduje, że jedzenie bardzo często jest niedogrzane. Korzystaliśmy z Puzatej Haty podczas pierwszego wyjazdu do Kijowa, natomiast we Lwowie byliśmy tylko raz.

Dużo lepsze, a przede wszystkim gorące pierogi czy pielmieni mogliśmy skosztować bliżej rynku głównego w równie dobrych cenach.

Puzata Hata we Lwowie mieści się w dwóch miejscach w centrum miasta. Szczegóły na mapie poniżej.

Zostaw odpwowiedź

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola zostały zaznaczone *

*