Lotnisko we Lwowie

Lotnisko we Lwowie jest położone zaledwie 10 km od centrum miasta. W 2019 roku obsłużyło ponad 2 200 000 pasażerów.

O dojeździe do miasta z lotniska przeczytasz tu: Dojazd z lotniska

Od jakiegoś czasu z polskich lotnisk została uruchomiona bardzo duża liczba połączeń lotniczych wykonywanych przez tzw. linie niskobudżetowe, jak Wizz Air czy Ryanair.

Lotnisko we Lwowie to również kilka połaczeń regularnych. Znajdują się tu zarówno połączenia krajowe – np. do stołecznego Kijowa czy Charkowa, ale również połączenia międzynarodowe (Stambuł czy Madryt!) oraz połączenia czarterowe do popularnych destynacji wakacyjnych (np. Antalya, Heraklion czy Hurghada).

Nowy terminal

Lotnisko we Lwowie funkcjonuje od 1929 roku, natomiast jego obecny budynek to wynik mistrzostw Europy w piłce nożnej – Euro 2012. Wtedy to Lwów stał się jednym z miast, w którym odbywały się mecze.

Źródło: Wikipedia

Terminal A został oddany do użytku 12 kwietnia 2012 roku, czyli tuż przed mistrzostwami.

Pierwszy raz na nowym terminalu byliśmy w 2017 roku, a już po tych 5 latach wychodziły usterki. Chociażby rozstawione gdzieniegdzie pojemniki zbierające wodę z nieszczelnej klimatyzacji.

Strefa wolnocłowa

Należy pamiętać, że Ukraina znajduje się poza strefą Schengen, stąd na lotnisku w bardzo dobrych cenach kupimy alkohol oraz papierosy. Za butelkę litrowego, prezentowo zapakowanego Nemiroffa zapłaciliśmy 5 euro.

Obsługa sklepu przyjmowała również równowartość w hrywnach, stąd można było się pozbyć zbędną ilość waluty. Co jednak ważne, w kawiarni na lotnisku można płacić jedynie w hrywnach! Cena kawy wyniosła nas ok. 7 PLN.

Wycieczki po lotnisku

Lotniskowe we Lwowie oferuje możliwość rezerwacji zwiedzania obiektu z przewodnikiem. Zapytania należy kierować telefonicznie bądź mailem. Wielkość grupy to maks 20 osób, a koszt to 1500 hrywien + VAT (ok. 230 PLN + VAT).

Wycieczki odbywają się w tzw. niskim sezonie, głównie jesienią i zimą, kiedy ruch na lotnisku jest niewielki.

Zostaw odpwowiedź

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola zostały zaznaczone *

*