Lviv City Card

Lviv City Card to rodzaj city passu, dzięki któremu w cenie będziemy mieć wstępy do wybranych muzeów oraz komunikację, a do reszty obiektów procentowe zniżki.

Tego typu karty cieszą się dużą popularnością w innych turystycznych miejscowościach, stąd Lwów również zaproponował takie rozwiązanie dla odwiedających miast.

Rodzaje kart

mamy trzy rodzaje w zależności od czasu na jaki chcemy zachować ich aktywność.

Ceny oraz warianty kart zostały zaktualizowane w oparciu o ceny na 2020 rok.
Rodzaj karty Ważna Cena
24h 250 UAH
48h 350 UAH
72h 450 UAH
Ważność Lviv City Card
Okres ważności liczymy od czasu wejścia do pierwszej atrakcji. Co ważne, biletu nie kasujemy w komunikacji publicznej. W przypadku kontroli, okazujemy po prostu posiadaną kartę.

Atrakcje zawarte w cenie

Lviv City Card to zarówno darmowe wejścia jak i procentowe zniżki.

W cenie:

  • darmowa komunikacja publiczna. Dotyczy tramwajów oaz trolejbusów;
  • darmowe wejście na wieżę ratuszową;
  • darmowy autobus turystyczny
  • 20 muzeów oraz galerii we Lwowie, m.in.: Cmentarz Łyczakowski, filharmonia, muzeum szkła, muzeum narodowe im. Andrzeja Szeptyckiego, muzeum farmacji, muzeum Ołeksi Nowakiewskiego, muzeum przyrodnicze, muzeum broni palnej i białej, kamienica Bandinellich, muzeum sztuki ludowej i architektury, kompleks piwny Lwiwiarnia.

Zniżki:

  • zniżki na wycieczki rowerowe oraz wypożyczenie rowerów;
  • zniżki od 10 do 20 procent do wielu restauracji, pubów i kawiarni w mieście.

Gdzie kupić?

Kartę zakupicie w informacji turystycznej znajdującej się na lwowskim rynku. Najwygodniej skorzystać z zakupu elektronicznego na stronie internetowej oraz przez oficjalną aplikację.

Kompletna lista atrakcji oraz zakup karty na stronie lviv.travel/en/city-card

Dla kogo Lviv City Card?

Jak zwykle w przypadku tego typu kart, jest ona bardzo cekawym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób, które kochają muzea. Obiektów muzealnych oraz galerii jest dość sporo w ofercie.

Jeśli jednak we Lwowie planujecie pochodzić, zobaczyć Cmentarz Łyczakowski, muzeum farmacji, punkt widokowy z ratusza, to karta jest wam zbędna, gdyż taniej wyjdzie zakup pojedynczych wstępów do tych atrakcji.

Zostaw odpwowiedź

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola zostały zaznaczone *

*