Hotel Lviv

Hotel Lviv odwiedziliśmy z ciekawości, bo jest niesamowicie charakterystycznym obiektem w stylu socjalizmu lat 70 – tych. Obiekt w swoim czasie modny i niezwykle popularny.

Jest to typowy komunistyczny blok z mnóstwem pokoi. Już od wejścia bije z niego charakterystyczny zapach, który przypomina zapach obiektów noclegowych naszego dzieciństwa.

Jest często wybierany przez turystów, gdyż ma niewątpliwie kilka zalet:

  • duży obiekt – spora liczba pokoi – 8 pięter!
  • bliskość centrum miasta – opera lwowska czy rynek znajdują się w odległości 5 minut
  • przyzwoite ceny.

Pokoje

Plusem jest to, że w zależności od zasobności portfela, możemy wybrać spośród kilka rodzajów pokojów (lux, superior, klasyczne, ekonomiczne). Dwa pierwsze są pokojami niedawno remontowanymi, pozostałe prezentują skromny standard. Z pewnością klimat poprzedniej epoki. Tańszy pokój możemy jednak kupić już za ok. 200 PLN za dwie osoby ze śniadaniami w cenie. Aktualny koszt superiorów to lekko ponad 300 PLN za dwie osoby ze śniadaniem w cenie.

Restauracja

Według nas najbardziej reprezentatywna część hotelu. To nie prostota znana z popularnych sieciówek. To miejsce, które nawet dzisiaj robi bardzo duże wrażenie, a dawniej było szczytem elegancji.

Naszym zdaniem

Jeśli ktoś chce nocować tanio, ale bardziej nowocześnie, może wybrać otwarty w 2015 roku hotel Ibis Styles. Popularna francuska sieciówka, w podobnej cenie ze śniadaniami.

Jeśli jednak wybieracie się Lwowa i chcecie poczuć lat 70 – tych, 80 – tych, recepcyjnych kryształów itd, polecamy 🙂

Dostępność możesz sprawdzić tu:

Booking.com

Zostaw odpwowiedź

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola zostały zaznaczone *

*