Hotel George

Hotel George to element historii Lwowa. Pojawia się na kartach literatury, a nocowało w nim całe grono znanych osób. Nocleg tutaj to prawdziwy zaszczyt 🙂

Historia

Historia tego miejsca sięga 1973 roku, kiedy została tutaj usytuowana restauracja „Pod trzema hakami”. Trzy lata później powstał hotel ” De La Rus”. Właścicielem obiektu był George Hoffman i to jego imienia w połowie XIX wieku hotel zyskał aktualną nazwę.

Źródło: georgehotel.com.ua

Stale rosnące zapotrzebowanie spowodowało rozbudowę obiektu. 8 stycznia 1901 roku został otworzony nowy obiekt projektu wiedeńczyków Hermanna Helmera i Ferdynarda Fellnera. Architekci tworzyli również teatr w Odessie, teatry w Wiedniu czy Turynie.

Na czterech rogach budynku znalazły się poągi przedstawiające różne kontynenty – Europa, Azja, Ameryka i Afryka, które możemy podziwiać również współcześnie. Nad wejściem do hotelu znalazła się również wtedy płaskorzeźba św. Grzegorza.

Kolejne dwie kondygnacje wykonane w 1906 roku to dzieło architekta Jana Lewińskiego, a przebudowana restauracja oraz czytelnia w 1932 roku to praca architekta Tadeusza Wróbla.

Hotel George współcześnie

W czasie II wojny światowej oraz w trakcie trwania ZSRR, obiekt był zarządzany przez państwową spółkę Intourist. Od 1995 roku znajduje się w prywatnych rękach.

Źródło: georgehotel.com.ua

Znani goście

hotel na swojej chwali się znanymi gośćmi, a ich nazwiska robią prawdziwe wrażenie. Byli to m.in. Honore de Balzac, Jean Paul Sartre, Jan Kierpura, Józef Piłsudski czy Yuri Gagarin.

Standard

Obejrzeliśmy hotel, restaurację oraz kilka pokoi. W samym hotelu standard zakwaterowania jest zróżnicowany, rezerwując możemy określić dokładny typ pokoju. Pomieszczenia się niesamowicie przestronne! Świetny klimat i magia tego miejsca!

Źródło: gergehotel.com.ua

Położenie

Obiekt łączy styl, historię oraz oczywiście rewelacyjną lokalizację w samym centrum Lwowa. Znajduje się na charakterystycznym placu Mickiewicza, tylko parę kroków od lwowskiej starówki.

Ceny

Hotel nie jest przesadnie drogi. Jak na historię którą reprezentuję, ceny są naprawdę przystępne. Problem z nim jest raczej taki, że jego dostępność jest zwykle mocno ograniczona, a rezerwację na pokój trzeba dokonać z odpowiednim wyprzedzeniem.

Poniżej zobaczycie ceny oraz dostępność hotelu na booking.com w zależności od wybranego terminu.

Booking.com

Zostaw odpwowiedź

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola zostały zaznaczone *

*