Lwowski Rynek

Lwowski Rynek to perełka miasta. Miejsce tętniące życiem w ciągu dnia oraz w nocy. Oblegany przez turystów nadaje miastu coraz bardziej kosmopolityczny charakter.

Historia Lwowa to XIV wiek, a lokacji miasta dokonał Kazimeirz III Wielki. Centralna część miasta od 1998 roku wpisana jest na listę światowego dziedzicitwa UNESCO i to głównie w tej okolicy skupia się turystyczne życie miasta.

Pierwotny rynek zbudowano w stylu gotyckim, jednak wielki pożar z 3 czerwca 1527 roku spowodował jego całkowite zniszczenie. Odbudowany plac wzniesiono w stylu renesansu.

W czterech narożnikach lwowskiego rynku znajdują fontanny. Powstały na początku XIX wieku. Przedstawiają postacie Neptuna, Diany, Amfitryty oraz Adonisa.

Na rynku znajdue się ratusz. Obecna budowla pochodzi z XIX wieku po zawaleniu się poprzedniej.

Więcej o ratuszu oraz możliwości wejścia na samą górę we wpisie Ratusz

Co ważne, również większość popularnych hoteli znajduje się w bardzo bliskiej odlegości od Rynku (np. Lviv, Plazma czy George).

Lwowski rynek to nie tylko modne i popularne knajpki, jak Pijana Wiśnia czy Kopalnia, ale przede wszystkim niesamowite kamienice. Przepiękną architekaturę budynków możemy podziwiać również we wszystkich uliczkach odchodzących od głównego placu. Z tego względu na samo spacerowanie można poświęcić kilka czy kilkanaście godzin.

Nie ma tu jednego wiodącego stylu, można tu spotkać budynki w stylu barokowym, renesansowym czy secesyjnym.

Lwowski rynek to również podziemia – tunele, lochy, piwnice i schrony. Możecie skorzystać ze zorganizowanej wycieczki na której poznacie niesamowite historie tego miejsca.

My w zasadzie każdy spacer kończyliśmy bądź zaczynaliśmy na rynku.

Ciekawą atrakcją tego miejsca jest również jeżdżący tędy tramwaj!

Dzięki oświetleniu, Rynek świetnie prezentuje się o każdej porze roku.

Zostaw odpwowiedź

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola zostały zaznaczone *

*