Lwowski Rynek to perełka miasta. Miejsce tętniące życiem w ciągu dnia oraz w nocy. Oblegany przez turystów nadaje miastu coraz bardziej kosmopolityczny charakter.
Historia Lwowa to XIV wiek, a lokacji miasta dokonał Kazimeirz III Wielki. Centralna część miasta od 1998 roku wpisana jest na listę światowego dziedzicitwa UNESCO i to głównie w tej okolicy skupia się turystyczne życie miasta.
Pierwotny rynek zbudowano w stylu gotyckim, jednak wielki pożar z 3 czerwca 1527 roku spowodował jego całkowite zniszczenie. Odbudowany plac wzniesiono w stylu renesansu.
W czterech narożnikach lwowskiego rynku znajdują fontanny. Powstały na początku XIX wieku. Przedstawiają postacie Neptuna, Diany, Amfitryty oraz Adonisa.
Na rynku znajdue się ratusz. Obecna budowla pochodzi z XIX wieku po zawaleniu się poprzedniej.
Co ważne, również większość popularnych hoteli znajduje się w bardzo bliskiej odlegości od Rynku (np. Lviv, Plazma czy George).
Lwowski rynek to nie tylko modne i popularne knajpki, jak Pijana Wiśnia czy Kopalnia, ale przede wszystkim niesamowite kamienice. Przepiękną architekaturę budynków możemy podziwiać również we wszystkich uliczkach odchodzących od głównego placu. Z tego względu na samo spacerowanie można poświęcić kilka czy kilkanaście godzin.
Nie ma tu jednego wiodącego stylu, można tu spotkać budynki w stylu barokowym, renesansowym czy secesyjnym.
Lwowski rynek to również podziemia – tunele, lochy, piwnice i schrony. Możecie skorzystać ze zorganizowanej wycieczki na której poznacie niesamowite historie tego miejsca.
My w zasadzie każdy spacer kończyliśmy bądź zaczynaliśmy na rynku.
Ciekawą atrakcją tego miejsca jest również jeżdżący tędy tramwaj!
Dzięki oświetleniu, Rynek świetnie prezentuje się o każdej porze roku.