Manufaktura kawy – kopalnia

Manufaktura kawy to niezwykle charakterystyczne miejsce na lwowskim rynku. Głównie z powodu dużym grup ludzi którzy tłoczą się przed wejściem.

W ciepłe dni tłumy ludzi gromadzą się w dwóch charakterystycznych miejscach na rynku – Pijanej Wiśni oraz właśnie przy manufakturze kawy.

Tym bardziej, że zapach świeżo mielonej kawy niesie się w całej okolicy lokalu.

Źródło: fest.lviv.ua

Na górze sklep, parę stolików. Jest możliwość kupienia świeżo zmielonej mieszanki kaw różnych gatunków. Do tego różne książki, bibeloty i pamiątki z Ukrainy. Cała atrakcja tego miejsca mieści się jednak na dole 🙂

Kopalnia kawy

Ziarna kawy wydobywa się po ziemią? Tak sądzi obsługa tego miejsca 🙂 Schodząc na dół otrzymujemy kask górniczy i to w nim będziemy korzystać z kawiarnianych sal na dole. Niezwykła stylizacja, ubrania pracowników i ciemności stwarzają niesamowity klimat tego miejsca.

Główną atrakcją jest oczywiście kawa podawana w blaszanych garnuszkach i przypalanym na wierzchu cukrem. Zobaczcie zresztą na poniższym filmie:

Sposób podania kawy w kopalni na lwowskim rynku 🙂

Mimo, ze nie pijemy kawy z cukrem, ta była wyśmienita. Oczywiście w menu przeróżne kombinacje i dodatki, w tym np. kawa z rumem. Znajdzie się również coś słodkiego na ząb.

Wieczorne koncerty

Lokal to nie tylko główna część ze sklepem, stolikami oraz kawiarnianym podziemiem. To również zadaszona część „na dworze” ze sceną, gdzie często wieczorami odbywają się koncerty z muzyką na żywo.

Miejsce jest dość przestronne z dużą ilością miejsc. Na uwagę zasługuje niesamowite zadaszenie wykonane z metalowej konstrukcji.

Podczas jednej z wizyt zajęliśmy stolik odpowiednio wcześniej, ale później duża część osób stała, część tańczyła pod sceną. Musimy się jednak liczyć z tym, ze za duże piwo zapłacimy tu ponad 10 PLN.

Ceny

Ceny w hrywnach oraz przelicznik na złotówki ważne na 2020 rok.

Mimo niezwykłej popularności tego miejsca, ceny są bardzo rozsądne. Przeciętna cena kawy to 35 hrywien, czyli lekko ponad 5 PLN. Bardziej wyszukane z dodatkami to ceny w okolicach 65 hrywien, czyli lekko ponad 10 PLN. Płatności dokonamy gotówką oraz kartami.

Link do aktualnego menu poniżej:

Godziny otwarcia

Poniedziałek – niedziela 08:00 – 24:00

Zostaw odpwowiedź

Twój adres nie będzie publikowany. Wymagane pola zostały zaznaczone *

*